Ślubny savoir vivre część I. Jak zapraszać?

03

Lip

Ślubny savoir vivre część II. Jak zawiadamiać o ślubie?

Kontynuujemy nasz weselny poradnik.

Temat zawiadomień jest nieco bardziej skomplikowany niż kwestia samych zaproszeń. O ile w przypadku zapraszania sytuacja jest jasna, o tyle zawiadomienia mogą spowodować nieco kłopotów. W przypadku wysłanie zawiadomień dalszym znajomym oraz koleżankom i kolegom z pracy to sprawa jest jasna. Jest to miłym, aczkolwiek nieobowiązkowy gest, który naszym zdaniem warto wykonać. Tutaj również obowiązuje zasada, że najlepiej wysłać zawiadomienia w formie papierowe listownie lub podczas wizyty. Sprawa komplikuje się w przypadku członków rodziny i najbliższych przyjaciół.

Jak zawiadamiać o ślubie w pracy?

jak zawiadamiać o ślubieUważamy, że dopuszczalną formą zawiadomienia w miejscu pracy jest przypięcie papierowego zawiadomienia do ogólnodostępnej tablicy ogłoszeń, najczęściej obecnej w firmowych kuchniach, holach lub miejscu spotkań. Innym sposobem może być opublikowanie na firmowym intranecie w formie zbiorczej wiadomości e-mail. Mamy mieszane odczucia co do publikacji zawiadomień na Facebooku. Umówmy się, że publikacja informacji o ceremonii ślubnej na Facebooku jest dopuszczalna, ale powinna zostać poprzedzona wysłaniem zawiadomienia papierowego do tych osób z którymi łączy nasz autentyczna relacja.

Zawiadamianie o ślubie rodziny

Mamy tutaj do czynienia z mieczem obusiecznym. Nie ma tutaj idealnego rozwiązania. Niepowiadomienie o ślubie może urazić członków rodziny. Zdecydowanie odradzamy “przemilczenie” wydarzenia. Z drugiej jednak strony paradoksalnie możemy urazić również wysyłając zawiadomienie. Dlaczego? Ktoś może poczuć się urażony faktem, iż nie został zaproszony na samo wesele. Wysłanie zawiadomienia może zostać odczytane jako “ślub jest, ale Ciebie akurat nie zapraszamy”. Nie mamy na to wpływu i mimo najszczerszych intencji możemy spotkać się z negatywną reakcją. Na licznych forach dyskusyjnych poświęconych organizacji ślubów trwa zacięta i nierozstrzygnięta dyskusja. Zalecamy roztropność i ostrożność. Dobrze jest uwzględnić tradycje i obyczaje panujących w rodzinach i najbliższych narzeczonych oraz tradycje danego regionu. Nie zapominajmy jednak, że to przede wszystkim  najważniejszy dzień w życiu państwa Młodych.

Warto przygotować się na niespodzianki

poradnik ślubny - zawiadomieniaWarto przygotować się na scenariusz, w którym to zawiadomieni gości zinterpretują zawiadomieni jako zaproszenie i pojawią się na weselu 🙂 Zdarza to się całkiem często i wywołuje nieco zabawne sytuacje i zamieszanie. Nasza rada – warto zabezpieczyć kilka awaryjnych miejsc przy stołach weselnych, na wypadek gdyby zawiadomieni bliscy jedna pojawił się na sali w charakterze gości. Sugerujemy również skonsultować taką możliwość z obsługą sali lub domu weselnego. Dobry manager sali weselnej lub gościńca zapewni rozwiązanie, które w sytuacji zaskoczenia, pozwoli wybrnąć z sytuacji bez szwanku. W Sali bankietowej Casilla doradzamy jak w najmniej niezręczny sposób poradzić sobie z taką ewentualnością, bierzemy pod uwagę taką ewentualność i jesteśmy przygotowani 🙂

By webadmin|2016, Aktualności, blog|0 comment