nowożeńcy przygotowania do pierwszego tańca

20

Pa

Pierwszy taniec. Z przymrużeniem oka ;) Część 2.

Dla tych z Was, dla których klasyczny układ “na misia” zdecydowanie odpada, przygotowaliśmy kilka alternatywnych opcji do rozważenia. Szkoła tańca, indywidualny instruktor, a może samodzielna nauka z kursem na DVD? Co wybrać? Sprawdźmy…

Szkoła tańca

Jeśli do wesela jeszcze daleko i dysponujecie wolnym czasem, dobrym wyborem może być szkoła tańca, w której pod okiem profesjonalnych trenerów doszlifujecie swoje umiejętności taneczne i przygotujecie pierwszy taniec. Szkoła tańca, czy też kurs tańca to znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu razem. Nie tylko nauczycie się kroków, właściwej postawy i choreografii, ale przede wszystkim będziecie razem. Kino i restauracja to dość powszechny sposób na spędzanie czasu we dwoje, ale wspólne lekcje tańca mogą stanowić ciekawą odmianę. Być może przygotowania przerodzą się we wspólną pasję, a jak wiadomo wspólna pasja, to jeden z gwarantów udanego związku 🙂 W przypadku lekcji tańcach w grupie zyskujemy możliwość poznania innych par i ciekawych ludzi. Czasem takie znajomości przeradzają się w długoletnie przyjaźnie. Niektóre szkoły oferują kursy tańca towarzyskiego, które wykraczają znacznie poza jeden układ i obejmują inne rodzaje. Nie tylko przygotujecie Wasz pierwszy taniec, ale zyskacie umiejętności, które z dumą demonstrować będziecie mogli przy wielu innych okazjach. Szkoły i studia tańca oferują zarówno indywidualne lekcje, jak i kursy w grupach.

Indywidualne lekcje z instruktorem

Jeśli szkoła tańca nie do końca Wam odpowiada, ale jednocześnie chcecie ćwiczyć pod fachowym okiem, dobrą alternatywą będą indywidualne lekcje tańca z trenerem we własnym domu. Niektórzy nie czują się swobodnie w obecności innych par. Innym przeszkadza konieczność dojazdów, jeszcze inny wola komfort własnego domu lub mieszkania. W tym wariancie instruktor pojawia się u Was i poświęci ustaloną ilość czasu. Ćwiczycie sami, bez udziału innych osób, pod okiem mistrza, który zadba o to, aby Wasz pierwszy taniec wypadł świetnie. Polecamy tę alternatywę również w sytuacji, gdy o przygotowaniach do pierwszego tańca przypomnieliście sobie “za pięć piąta”. Indywidualne lekcje pozwolą na intensywną pracę i lepsze rezultaty w stosunkowo krótkim czasie.

Samodzielna nauka

Trzecią alternatywą jest samodzielna nauka tańca z wykorzystaniem specjalnych filmów instruktażowych i kursów dla nowożeńców na płytach DVD. Nie płacicie za instruktora, sami wybieracie taniec i doskonalicie choreografię korzystając z pomocy i instrukcji zawartych w filmie video. Na rynku dostępnych jest kilka opracowań tego typu. Kursy na DVD zróżnicowane są pod względem stopnia zaawansowania, począwszy od prostych klasycznych tańców do zaawansowanych choreografii. Kurs tańca na DVD to alternatywa dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą skorzystać z pomocy szkoły tańca lub instruktora. Jest to równie opcja dla tych par, które posiadają już umiejętności taneczne, ale pragną doszlifować warsztat.

“Połamania nóg” 🙂

By webadmin|Aktualności, Bez kategorii, blog, porady|0 comment