Ślub humanistyczny, wesele

15

Cze

Czy ślub humanistyczny jest dla Was? Co to takiego?

W ostatnim czasie coraz większą popularność w Polsce zdobywa ślub humanistyczny, będący alternatywą dla tradycyjnych zaślubin. Dowodem na to są między innymi pojawiające się na rynku firmy, które specjalizują się w organizacji tego typu wydarzeń. Chcecie wiedzieć czym tak naprawdę jest ta forma ceremonii i czy jest ona dobrym rozwiązaniem dla Was? Koniecznie przeczytajcie ten artykuł!

Co to takiego?

Ślub humanistyczny to jeden ze sposobów zawarcia małżeństwa, który największą popularnością cieszy się Wielkiej Brytanii, a od kilku lat podbija również serca par w naszym kraju. Skupia się on przede wszystkim na indywidualnym charakterze zaślubin, a co za tym idzie – na samym człowieku oraz jego systemie wartości i potrzebach. Nie istnieją żadne reguły, liczy się tylko miłość partnerów oraz ich własna wizja przebiegu uroczystości. Związek małżeński zawiera się w obecności Mistrza Ceremonii, który także ją prowadzi. Istotną kwestią, o której należy wspomnieć jest fakt, że takie małżeństwo nie jest respektowane w świetle prawa, co z kolei nadaje wydarzeniu charakter tylko i wyłącznie symboliczny. Konieczna jest rejestracja takiego związku w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Czy ślub humanistyczny jest dla Was?

Jeśli z różnych powodów nie odpowiada Wam ceremonia o tradycyjnym charakterze, a kościół lub urząd stanu cywilnego nie jest Waszym wymarzonym miejscem na ślub, to odpowiedź brzmi: tak! Dlaczego? Przede wszystkim to Wy decydujecie o każdym aspekcie ceremonii. Od miejsca, przez Wasze stroje, aż po teksty samej przysięgi małżeńskiej. Najważniejsza jest Wasza wizja oraz celebracja miłości i wzajemnego szacunku. Jest to także doskonały pomysł dla par homoseksualnych, które nie mają możliwości zawarcia ważnego w świetle prawa związku małżeńskiego.

Jeśli szukacie oryginalnego pomysłu na Wasz wyjątkowy dzień, to ślub humanistyczny z całą pewnością spełni Wasze oczekiwania. Para młoda może wykorzystać swoją kreatywność, aby w każdym calu spersonalizować taką uroczystość. Jesteśmy pewni, że chyba każdy z nas marzył kiedyś o ślubie na plaży przy zachodzie słońca czy na szczycie góry… A przecież wszyscy wiemy, że marzenia są po to, aby je spełniać. Dzięki humanistycznej ceremonii macie taką możliwość!

By webadmin|2017, Aktualności, blog|0 comment